W niedzielę 19 sierpnia 2012r w naszej parafii miały miejsce uroczystości święta parafialnego tj. Przemienienia Pańskiego. Głównym punktem obchodów była Św. Liturgia celebrowana przez duchowieństwo dekanatu gdańskiego i przybyłych gości.

 

Św. Liturgii przewodniczył ks. ihumen Sofroniusz z katedry marynarki wojennej pw. Św. Jerzego w Bałtyjsku ( Obwód kaliningradzki-Rosja). Wspólnie z nim nabożeństwo celebrowali: 

- ks. Dziekan- Doroteusz Jóźwik z Gdańska

- ks. Rodion Kondraciuk z Ornety

- ks. Marek Antonowicz z Elbląga

- ks. Adam Stefanowicz z Mrągowa

Na uroczystość przybyło wiele osób ( około 100) z okolicznych parafii. Po zakończonej Św. Liturgii odbyła się procesja wokół świątyni w czasie której dokonano tradycyjnego oświęcenia plonów tj. owoców: jabłek, gruszek, śliwek, winogron , odmawiając modlitwy dziękczynne Bogu za ich obfitość.

Pozdrawiam serdecznie ze świętem parafialnym życząc wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Proboszcz Witlis Leonczuk